BIOCHAR AKTÍVNE UHLIE - Čierne uhlie jemne mleté
Zvoľte variant
Popis
Obsahuje: Carbon / uhlík - 90 %, Hrubý popol - 15 %, Vlhkosť - 5 %, Prísady a spojivá - 0 %.
Merná hmotnosť: cca 350 kg / m3 = 350 g / 1 liter
- Charakteristika: Biochar je názov pre mleté, drevené, aktívne čierne uhlie, alebo tiež Biouhel, predtým ľudovo nazývané živočíšne uhlie, pretože sa vyrábalo z kostí zvierat. Zrnitosť - frakcia prášku je veľmi jemná a to 0,1-1 mm. Nami ponúkané čierne biouhlie vzniká ako vedľajší produkt pri prevádzke aktívnej pyrolytickej elektrárne - ekologický čistý zdroj energie. Táto vyspelá moderná technológia na európskej úrovni je jedinou v Českej republike. Pyrolýza je proces, pri ktorom je biomasa - drevo, zahrievaná za neprístupu vzduchu pri vysokých teplotách (300 - 600 °C). Vzniknuté surové drevené uhlie sa v zložitom procese filtrácie čistia na unikátnu surovinu do podoby bio aktívneho uhlia vo vysokej čistote, a to až s 90% obsahom čistého uhlíka s aktívnou plochou cca 360 - 400 m2 na 1 g uhlia! Obsah pôvodných živín pri Biouhle je - až na zníženie obsahu dusíka, takmer rovnaký ako bol pri vstupnom materiáli. Najväčšiu časť Biocharu však tvorí čistý uhlík, alebo Carbon, ktorý je vo veľmi stabilnej forme a nepodlieha už ďalšiemu rozkladu. Využitie aktívneho uhlia je pomerne široké a to ako v poľnohospodárstve, priemysle, farmácii, tak vo výžive zvierat i ľudí.
Bio aktívne čierne uhlie nie je produkované za účelom pálenia, ale iba za účelom využitia vo výžive zvierat alebo pri využití v prírode - poľnohospodárstve, záhradníctve, ai.
1. Využitie Čierneho aktívneho uhlia - Biouhlu / Biocharu pre zvieratá
Bio aktívne uhlie Biochar má Adsorpčné schopnosti, nie Absorpčné. A v tom tkvie jeho unikátne využitie vo všetkých smeroch jeho použitia. A aký je v tom rozdiel?
ABSORPCIA: Sa dá nazvať ako pohltenie, alebo vstrebanie jednej látky druhú. Pri absorpcii však vstrebaná látka s absorbentom nemá pevné väzby a pri ceste tráviacim traktom môže dôjsť k opätovnému uvoľneniu pohltenej látky späť do okolia, čo v prípade toxínov je nežiaduce.
ADSORPCIA: Je prichytenie cudzorodej látky k povrchu adsorbentu. Toto nadviazanie je veľmi pevné a nedôjde k neskoršiemu uvoľneniu napr. toxínov späť do čriev. V praxi to znamená, že Biouhel pri ceste zažívacím ústrojenstvom vychytáva – naadsorbuje prebytočnú vodu aj s toxínmi na svoj povrch a bezpečne všetko odvedie z tela von. Bio aktívne drevené uhlie má vynikajúcu schopnosť takto na seba nadviazať črevné plyny, ťažké kovy, jedy, chemické látky, ale Pozor (!) tiež antibiotiká a iné prospešné liečivá, vrátane probiotík!
Bioaktívne čierne, drevené uhlie Biochar by mal mať po ruke v domácnosti každý chovateľ Použiteľnosť Biouhlu je neobmedzená, nepodlieha rozkladu, ani ho nenapadne hmyz, takže môže ležať v domácnosti roky a byť tak ihneď po ruke.
Dobré vedieť:
- Aktívne uhlie nie je liečivo, ale doplnok stravy. Vďaka svojmu veľkému povrchu dokáže na seba Biochar veľmi rýchlo nadviazať prebytočnú vodu v črevách, vrátane prípadných škodlivých látok a toxínov, čím zlepšuje okamžitý stav zažívania aj zdravia zvieraťa.
- Jeho účinnosť je veľmi rýchla a preukázateľne za 2 hodiny dokáže znížiť toxicitu cudzorodých látok v črevách o 80%. Čo raz nadviaže už späť nepustí.
- Akútne hnačkové stavy zlepšia spravidla do 12 - 24 hodín. Záleží na ich príčine.
- Pri chronickej hnačke sa jeho vodnatosť zníži do 1-3 dní. Opäť ale záleží na príčine problému a rozhodne je nutné chronické stavy riešiť s veterinárom.
- Znižuje plynatosť pri akútnych stavoch, napr. požitie nevhodnej stravy.
- Nepriamo podporuje imunitný systém zvierat odstraňovaním toxínov zo zažívacieho traktu.
- Primiešaním Biouhlu do podstielky sa významne znižuje jej zápach a vlhkosť. Predĺži jej výmenu.
- Nepodlieha skaze prirodzeným rozkladom, je veľmi stabilný a tým aj ľahko skladovateľný po dlhú dobu.
- Je finančne veľmi výhodný, oproti iným typom adsorberov.
2. Využitie Čierneho uhlia v záhradníctve:
Pri pestovaní kvetov dosiahnete vynikajúce výsledky aj s aplikáciou Biocharu - aktívneho uhlia do pôdy ako na záhrade tak aj v nádobách či kvetináčoch. Svojou hrubšou frakciou zlepšuje aj štruktúru pôdy. Vďaka ohromujúcej povrchovej ploche min. 360 m2/gram (!) zvyšuje drevené uhlie podstatne schopnosť pôdy zadržať a viazať v nej dostatok vody (až 5x vyššiu nasiakavosť) a rieši tak disbalanciu vodného režimu v pôde. Pritom neurobí z hliny bahno a uvoľňuje vodu postupne tak, ako sa z pôdy vytráca. Na jeho povrchu sa spolu s vodou udomácňujú aj prospešné mikroorganizmy a viažu sa tam tiež živiny, ktoré sa uvoľňujú podľa potrieb rastlín. Predchádza sa tak výskytu plesní a hnilobných procesov - ozdravuje sa pôdna mikroflóra aj mikrofauna.
Pridaním Biouhlia do kompostu sa urýchli proces rozkladu organickej hmoty, zníži sa jeho zápach, zadrží sa v komposte vlhkosť a živiny vznikajúce rozkladom jeho hmoty sa nevylúhujú dažďom. Po aplikácii vyzretého kompostu do pôdy sa významne zlepší jej štruktúra, podporí sa v nej organický život. Drevené čierne biouhlie sa nespotrebováva ani nerozkladá - zostáva v pôde navždy.
Odporúčané orientačné dávkovanie je cca 150 - 200 g na cca 1 m2 pôdy alebo na cca 10 litrov substrátu. Alebo tiež cca 10% na objem pôdy či substrátu (100 g / kg). Je možné dávkovať aktívne uhlie aj v pomere k objemu zeminy 1 : 9. Ide o orientačné dávkovanie, v praxi prispôsobte množstvo biouhlia povahe pôdy či substrátu. „Predávkovanie“ rozhodne nehrozí, viac je skôr lepšie, ide potom len o finančnú náročnosť.
- Skladovanie a spotreba: Bio aktívne uhlie - Biochar je nenáročná surovina na skladovanie. Nepodlieha rozkladu, ani ho nenapadá hmyz. Nehnije ani neplesnivý. Pokiaľ zvlhne ľahko sa na slnku vysuší. Uchovávajte ho v tieni, dobre zabalené v PVC alebo papierovom sáčku, v čistote - aby ho nepotriesnili výkaly napr. myši alebo potkanov. Odporúčaná doba spotreby je 3 roky od výroby. Ale bez problému čierne uhlie prečká aj oveľa dlhšie. Chráňte pred ohňom, veľmi dobre horí!
Podobné produkty
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať hodnotenie. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.